Zapytaj eksperta5 lutego 2021

Na pytanie Czytelnika naszego magazynu nadesłane na adres redakcji odpowiada Piotr Kamiński, radca prawny.

autor: Piotr Kamiński
radca prawny

Czy jeśli placówka wykonująca działalność leczniczą chce zakupić suplementy diety na fakturę, to wystarczy puścić paragon z NIP i wystawić takową fakturę bez zapotrzebowania?
W sytuacji, gdy mamy do czynienia z podmiotem leczniczym, fakturę możemy, co do zasady, wystawić tylko na zapotrzebowanie. Wymóg ten nie dotyczy jednak suplementów diety (tak jak w przedmiotowym przypadku), czy też kosmetyków. Można wystawić na nie fakturę bez zapotrzebowania (art. 86a ust. 1 u.p.f.).