Sławne oblicza padaczki14 lutego 2021

1% populacji to dużo, czy mało? Bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że tyle właśnie osób choruje na epilepsję. Dolegliwość, która ma wpływ na życie chorych i ich otoczenia, która wciąż stygmatyzuje. Potrzebna jest stała edukacja, także skierowana do lekarzy. Do nich skierowana jest akcja Polpharmy Sławne oblicza padaczki. Akcja to sześć tygodni intensywnej komunikacji z lekarzami na temat choroby i jej leczenia.

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.

14 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego na Padaczkę. To ważne, że stawia on pacjenta w centrum i nie przypadkiem naszą akcję zaczynamy właśnie tego dnia. W ciągu kolejnych sześciu tygodni przedstawimy lekarzom sylwetki niezwykłych postaci, takich jak Napoleon Bonaparte, Alfred Nobel czy Vincent van Gogh, Fiodor Dostojewski czy Prince, które pomimo epilepsji osiągnęły w życiu bardzo wiele. To dobry pretekst do rozmowy o możliwościach wspierania pacjentów tak, by mogli wykorzystać pełnię swoich możliwości.

Z kolei 26 marca obchodzony jest Lawendowy Dzień, czyli Międzynarodowy Dzień Epilepsji i tego dnia skończymy naszą serię spotkań z wybitnymi osobowościami dotkniętymi tą chorobą. Przez cały czas trwania akcji zapewniamy dostęp do praktycznych materiałów dla pacjentów. O materiały w wersji drukowanej można także poprosić przedstawiciela Polpharmy.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem na temat pierwszej pomocy w epilepsji – znajdą go Państwo TUTAJ.