Szczepienia dla seniorów coraz bliżej12 stycznia 2021

70 proc. mieszkańców DPS-ów zapisało się na szczepienia przeciwko COVID-19 – donosi serwis Politykazdrowotna.com, powołując się na informacje rządowe. Procedura ma ruszyć po 18 stycznia. Pod DPS-y przyjadą mobilne punkty szczepień z przychodni rodzinnych lub szpitali węzłowych.

źródło: Politykazdrowotna.com

Jak poinformował Michał Dworczyk, szef KPRM, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, 70 proc. mieszkańców DPS-ów zgłosiło akces do szczepień. Przyjadą do nich mobilne punkty. Będą to albo punkty z przychodni POZ, opiekujących się danym DPS-em, albo ze szpitali węzłowych.

„15 stycznia zostanie uruchomiona centralna rejestracja, czyli możliwość umawiania szczepień na konkretny termin dla seniorów. Od 15 stycznia będą mogli umawiać się na konkretny termin seniorzy powyżej 80. r.ż. Między 18 a 22 stycznia zostaną zaszczepieni mieszkańcy DPS-ów” – wyliczał szef kancelarii premiera. 22 stycznia ruszy rejestracja na konkretny termin na szczepienia dla seniorów powyżej 70. r.ż. Po 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów powyżej 70. r.ż.

Prawdopodobnie pozostałe osoby z grupy pierwszej, ale poniżej 70. r.ż., czyli nauczyciele, mundurowi, będą mogli zapisywać się na szczepienia w drugiej połowie marca lub na przełomie marca i kwietnia br.