Pulsoksymetry i automatyczna kwarantanna dla domowników osoby zakażonej1 listopada 2020

laborant trzema probke

Wprowadzenie automatycznej kwarantanny dla domowników osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz wykorzystanie monitorowania natlenienia krwi za pomocą pulsoksymetrów u pacjentów bez objawów lub skąpoobjawowych pozostających pod opieką lekarzy POZ zapowiedział w piątek 30.10 br. Minister Zdrowia Adam Niedzielski, o czym donosi serwis Politykazdrowotna.com.

źródło: Politykazdrowotna.com

Jak poinformował Minister Zdrowia, nowością w dotychczasowej walce z pandemią koronawirusa będzie opieka na poziomie podstawowym nad pacjentami skąpo objawowymi z wykorzystaniem pulsokrymetrów, które pokazują poziom natlenienia krwi. Jak powiedział, każda osoba wskazana przez lekarza POZ jako zakażona, ale bezobjawowa lub skąpo objawowa będzie otrzymywała pulsoksymetr, aby monitorować poziom natlenienia krwi.

Kolejne zmiany dotyczą zasad odbywania kwarantanny. „Chcemy, aby domownicy osoby zakażonej nie musieli już czekać na telefon z sanepidu o kwarantannie, ale będzie ona miała charakter automatyczny. Jeżeli macie domownika z pozytywnym wynikiem testu zostańcie w domu (…), automatycznie będzie rozpoczęta kwarantanna” – wyjaśnił Adam Niedzielski.