Wrześniowa lista refundacyjna24 sierpnia 2020

blistry lekow w dloniach

Resort zdrowia opublikował pierwszą od początku pandemii listę leków refundowanych, która będzie obowiązywać od 1 września br. – poinformował serwis Politykazdrowotna.com.

źródło: Politykazdrowotna.com

Nową listę wprowadza obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 24 sierpnia 2020 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 września 2020 r. Jak donosi Politykazdrowotna.com, o najnowszych zmianach w wykazie leków refundowanych na swoim Twitterze poinformował Wiceminister Zdrowia, Maciej Miłkowski.

Zmiany na najnowszej liście refundacyjnej dotyczą m.in. takich obszarów terapeutycznych jak choroby onkologiczne, schizofrenia, kardiologia, szczepienia, choroby rzadkie czy łuszczyca. Ponadto do wrześniowej listy po raz pierwszy została dołączona lista bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży (lista ciąża+). Znalazło się na niej 114 produktów m.in. wszystkie refundowane insuliny, hormony tarczycy, heparyny drobnocząsteczkowe oraz progesteron. Pracę nad dołączeniem nowych leków do tej listy dalej trwają i będzie ona odpowiednio modyfikowana w najbliższych miesiącach.

Pełną treść obwieszczenia MZ znajdą Państwo TUTAJ.