NFZ: wsparcie psychologiczne – jak radzić sobie w czasie epidemii?5 kwietnia 2020

kobieta z kubkiem w dłoni i przymknietymi oczami

W trudnym czasie kwarantanny i izolacji wiele osób potrzebuje psychologicznego wsparcia. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował serię bezpłatnych internetowych filmów z poradami psychologa i psychoterapeuty.

źródło: Nfz.gov.pl

Lęk, niekontrolowane emocje czy konflikty rodzinne – z takimi sytuacjami mamy do czynienia w okresie izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Jak sobie z nimi poradzić? Jak nie poddać się lękowi i nie dać się obezwładnić stresowi? O skutecznych i sprawdzonych sposobach na odnalezienie się w nowej rzeczywistości opowiada Dorota Minta, psycholog i psychoterapeuta, w cyklu internetowych podcastów.

Utrzymanie kwarantanny ma kluczowe znaczenie dla powstrzymania epidemii koronawirusa. Przebywanie w izolacji wywiera jednak negatywny wpływ na naszą psychikę. Co zrobić, jeśli dopadają nas lęki, gdy boimy się o przyszłość rodziny, gdy przebywanie w czterech ścianach wywołuje napięcia i konflikty?

„Cykl 10-minutowych podcastów zrealizowaliśmy wspólnie z Dorotą Mintą, psychoterapeutą z wieloletnim stażem, szefową fundacji StomaLife, która specjalizuje się w trudnościach psychologicznych dotyczących kryzysów i chorób przewlekłych” – zaznacza Adam Niedzielski, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Szczegóły oraz plan emisji podcastów znajdą Państwo TUTAJ.