Punkt Opieki Farmaceutycznej dla seniorów otwarto w poznańskim magistracie4 listopada 2019

mężczyzna senior siega po leki na polke

W Poznaniu uruchomiono Punkt Opieki Farmaceutycznej dla seniorów – informuje serwis Rynekaptek.pl. Seniorzy 75+, którzy przyjmują co najmniej 10 leków lub innych preparatów medycznych, mogą w nim otrzymać bezpłatną poradę eksperta, jak bezpiecznie je zażywać.

źródło: Rynekaptek.pl

Jak donosi Rynekaptek.pl, Punkt Opieki Farmaceutycznej działa w budynku poznańskiego urzędu miasta przy ul. 3 Maja 46. Seniorów obsługuje w nim farmaceuta, który doradza, jak bezpiecznie stosować specyfiki medyczne przyjmowane przez najstarszych mieszkańców.

Poznański magistrat poinformował, że na pierwszą wizytę w punkcie seniorzy muszą zabrać ze sobą wszystkie zażywane leki, suplementy diety czy zioła, a także dokumentację medyczną. Potrzebny jest również dokument potwierdzający wiek i miejsce zamieszkania osoby starszej.

W trakcie pierwszego spotkania, które może trwać do godziny, farmaceuta przeprowadzi pełny wywiad medyczny i farmakoterapeutyczny, założy stosowną dokumentację oraz udzieli pierwszych porad. W czasie drugiej wizyty specjalista ma przekazać seniorowi opracowane szczegółowe zalecenia, a w razie potrzeby wręczy zapisane na kartce informacje dla lekarza rodzinnego.

Na konsultacje z farmaceutą należy się zarejestrować telefonicznie dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt pod numer telefonu: 61 646 33 44.

Punkt Opieki Farmaceutycznej to nowa usługa oferowana starszym osobom przez poznański magistrat w ramach pakietu „Poznań Viva Senior”. Program porad farmaceutycznych to pilotażowy projekt, który potrwa do końca roku.