Opakowanie, które wspiera pacjenta12 lutego 2019

farmaceuta i farmaceutka w aptece przy polkach z lekami

Od 10% do nawet 30% pacjentów (w tym opiekunów lub osób wykupujących leki) aptek prosi o zapisanie dawkowania na opakowaniu leku. Farmaceuci robią to najczęściej z przodu opakowania. Jest to jednak dodatkowa praca, na którą niestety nie zawsze znajdzie się czas i odbywa się tylko na wyraźną prośbę pacjenta. Dobrym rozwiązaniem może być w tym przypadku tabela stosowania leku na opakowaniu.

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.

Pacjenci często mają oddzielne kartki z dawkowaniem zapisane przez lekarza, popularne są też specjalne pudełka z oznaczeniem dni tygodnia i pory dnia. Tabela stosowania leku z tyłu nowego opakowania leku na receptę Grupy Polpharma to rozwiązanie, które może pomóc rozwiązać problemy z zapisywaniem dawkowania konkretnych leków. Pozwala wygodnie i szybko zaznaczyć przez pacjenta lub farmaceutę porę przyjmowania danego leku. Przede wszystkim jednak wspiera przestrzeganie zaleceń terapeutycznych przez pacjenta. Tzw. okienko komunikacyjne dotyczy opakowań tych leków, w których terapii zalecane jest przestrzeganie określonych pór. Dodatkowym ułatwieniem dla pacjentów starszych i słabowidzących jest także kolorystyczne rozróżnienie dawek i widoczna nazwa leku.

Nowe opakowania Grupy Polpharma to – oprócz czytelności, która minimalizuje ryzyko pomyłki przy wydawaniu leku w aptece, dobra architektura informacji. Nazwa, dawka i zawartość umieszczone są na trzech bokach opakowania. Ułatwia to pracę w aptece i pozwala szybciej zidentyfikować szukany lek. Rozróżnienie kolorystyczne grup terapeutycznych pomaga sortować i katalogować produkty w aptece.

Więcej o nowych opakowaniach leków Rx Grupy Polpharma na stronie www.nowyporzadekrzeczy.pl.