Nowy Porządek Rzeczy w aptece22 stycznia 2019

W aptekach kwestia porządku jest umowna i wiąże się z przyzwyczajeniami osób, które tam pracują i posiadanym miejscem do przechowywania leków. Na podstawie wywiadów z farmaceutami i pacjentami Polpharma stworzyła Nowy Porządek Rzeczy, czyli nową szatę graficzną opakowań leków Rx, która zwiększa bezpieczeństwo i komfort farmaceuty oraz pacjenta.

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.

Z przeprowadzonych badań wiemy, że opakowanie musi dobrze pracować w aptece i współpracować z farmaceutą. Powinno współgrać z oświetleniem, kolorystyką i rodzajem mebli oraz pomieszczeniami na zapleczu. Musi również nadążyć za tempem pracy farmaceuty, który powinien móc szybko zlokalizować szukany lek. Najlepiej, jeśli opakowanie jest też elastyczne – ułożone frontalnie, bokiem czy „na głowie” będzie tak samo czytelne.

Nowe opakowania Grupy Polpharma minimalizują ryzyko pomyłki przy wydawaniu leku w aptece oraz pozwalają łatwo i szybko odszukać oraz katalogować konkretny lek.

Tabela stosowania leku wspiera z kolei przestrzeganie zaleceń terapeutycznych przez pacjenta a wyraźnie rozróżniona dawka i nazwa jest ułatwieniem dla osób starszych i słabowidzących.

Sprawdź, jak zmieniliśmy opakowania leków Rx Grupy Polpharma!