Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej nominowane do prestiżowej nagrody11 stycznia 2019

shutterstock_370156319-2q

Stołeczne Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej otrzymało nominację do Nagrody dla Europejskiego Muzeum Roku. To prestiżowe wyróżnienie za najciekawsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania stosowane w muzeach przyznawane jest przez Europejskie Forum Muzeów od 1977 r.

źródło: Muzeumfarmacji.muzeumwarszawy.pl

Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej to jeden z oddziałów Muzeum Warszawy poświęcony historii farmacji w stolicy i w Polsce. Placówka została otwarta 26 stycznia 1985 r. Patronką muzeum jest prekursorka emancypacji kobiet w dziedzinie farmacji i pierwsza Polka, która uzyskała stopień prowizora, a następnie magistra farmacji.

Europejskie Forum Muzeów jest organizacją pozarządową, której celem jest wzmacnianie roli muzeów jako instytucji publicznych, wspieranie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, a także promowanie innowacji.

Wśród 39 kandydatów nominowanych do Nagrody Europejskiego Muzeum Roku znalazły się w sumie cztery polskie instytucje – w tym Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej – oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Pana Tadeusza – oddział Zakładu Narodowego Ossolińskich Ossolineum we Wrocławiu oraz Centrum Przełomy – oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie. Finał konkursu odbędzie się w maju w Sarajewie.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.