Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej nominowane do prestiżowej nagrody11 stycznia 2019

Stołeczne Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej otrzymało nominację do Nagrody dla Europejskiego Muzeum Roku. To prestiżowe wyróżnienie za najciekawsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania stosowane w muzeach przyznawane jest przez Europejskie Forum Muzeów od 1977 r.

źródło: Muzeumfarmacji.muzeumwarszawy.pl

Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej to jeden z oddziałów Muzeum Warszawy poświęcony historii farmacji w stolicy i w Polsce. Placówka została otwarta 26 stycznia 1985 r. Patronką muzeum jest prekursorka emancypacji kobiet w dziedzinie farmacji i pierwsza Polka, która uzyskała stopień prowizora, a następnie magistra farmacji.

Europejskie Forum Muzeów jest organizacją pozarządową, której celem jest wzmacnianie roli muzeów jako instytucji publicznych, wspieranie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, a także promowanie innowacji.

Wśród 39 kandydatów nominowanych do Nagrody Europejskiego Muzeum Roku znalazły się w sumie cztery polskie instytucje – w tym Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej – oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Pana Tadeusza – oddział Zakładu Narodowego Ossolińskich Ossolineum we Wrocławiu oraz Centrum Przełomy – oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie. Finał konkursu odbędzie się w maju w Sarajewie.

Więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ.