CSIOZ informuje o szkoleniach z realizacji e-recepty13 listopada 2018

Farmaceutka w aptece patrzy w monitor komputera

„Tylko w październiku przeprowadziliśmy 15 szkoleń, w których uczestniczyło ponad 1100 osób” – informuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia za pośrednictwem serwisu Rynekaptek.pl. Kolejne spotkania odbędą się w Opolu, Rzeszowie, Kielcach, Bielsku-Białej, Katowicach, Częstochowie, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Koszalinie, Szczecinie, Pile i Lublinie.

źródło: Csioz.gov.pl / Rynekaptek.pl

Aby wyjaśnić na czym polega zmiana procesu realizacji recepty, zespół CSIOZ odbył serię spotkań informacyjno-edukacyjnych z farmaceutami, kierownikami aptek oraz przedstawicielami izb farmaceutycznych. Spotkania odbyły się m.in. we Wrocławiu, Pleszewie, Płocku, Gdańsku, Gdyni, Wałbrzychu, Warszawie, Legnicy, Poznaniu, Jeleniej Górze, Gorzowie Wielkopolskim oraz Zielonej Górze. W listopadzie zespół CSIOZ był już w Białymstoku oraz Krakowie i Tarnowie, gdzie informacje o e-recepcie przekazano prawie 300 osobom.

„W trakcie spotkań omawiamy techniczne aspekty podłączania systemów aptecznych do platformy P1. Uczestnicy dowiadują się także jakie zmiany wprowadza e-recepta w życiu pacjentów oraz jak nowe rozwiązanie wpływa na pracę farmaceutów i techników farmaceutycznych. Podczas spotkań prezentowane są również wnioski z pilotażu e-recepty, który zakończył się we wrześniu w Siedlcach i Skierniewicach” – informuje CSIOZ

Kolejne spotkania w listopadzie odbędą się w Opolu, Rzeszowie, Kielcach, Bielsku-Białej, Katowicach, Częstochowie, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy, Koszalinie, Szczecinie, Pile i Lublinie. Informacje o miejscach i terminach kolejnych spotkań dostępne są na stronach okręgowych izb aptekarskich.