Noworoczne święto muzyki22 lutego 2018

Już po raz 18. Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie zorganizowała Noworoczny Koncert Aptekarzy, który jak co roku zgromadził rzeszę oddanych melomanów. W niedzielny wieczór 28 stycznia br. w zacnych wnętrzach Filharmonii Narodowej wybrzmiały wspaniałe kompozycje Wojciecha Kilara, Jana AP Kaczmarka, Krzesimira Dębskiego i Bartosza Chajdeckiego, a tuż po nich znakomity wybór klasyków muzyki filmowej.

fot. ©Plateaux / B. Sawka

Noworoczny Koncert Aptekarz to wydarzenie z tradycjami. Organizowana co roku przez Okręgową Izbę Aptekarską w Warszawie gala jest nie tylko wyjątkowym świętem wielbicieli muzyki, ale również doskonałą okazją do wspólnego spotkania dla osób związanych z branżą farmaceutyczną.

W tym roku uczestnicy koncertu usłyszeli najciekawsze i najbardziej znane kompozycje muzyki filmowej. W jego pierwszej części poznańska CoOperate Orchestra pod batutą maestro Macieja Sztora wykonała utwory rodzimych kompozytorów, w drugiej zaś przeboje międzynarodowej kinematografii autorstwa Hansa Zimmera, Ennio Morricone i Johna Williamsa.

Koncert uświetniły śpiewające gwiazdy – znana z ekranu kina i telewizji, obdarzona wyjątkowym głosem, Barbara Kurdej-Szatan, jej mąż, Rafał Szatan, finalista edycji „The Voice of Poland”, jeden z głosów Orkiestry Złotych Przebojów Polskiego Radia oraz Kamila Lendzion, wybitna sopranistka operowa śpiewająca m.in. w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Sponsorem XVIII Koncertu Noworocznego Aptekarzy była Polpharma. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował magazyn „Farmacja Praktyczna” oraz portal Managerfarmacji.pl.

XVIII_Koncert_Noworoczny_Aptekarzy_2018_OIA_WAW_fot._B.Sawka_06

fot. ©Plateaux / B. Sawka

XVIII_Koncert_Noworoczny_Aptekarzy_2018_OIA_WAW_fot._B.Sawka_22

fot. ©Plateaux / B. Sawka

XVIII_Koncert_Noworoczny_Aptekarzy_2018_OIA_WAW_fot._B.Sawka_25

fot. ©Plateaux / B. Sawka

XVIII_Koncert_Noworoczny_Aptekarzy_2018_OIA_WAW_fot

fot. ©Plateaux / B. Sawka