Niebawem rusza pilotaż wdrożenia e-recepty14 listopada 2017

Jak donosi serwis Rynekaptek.pl, który powołuje się na informacje dziennika „Rzeczpospolita”, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia kończy prace nad pilotażem mającym poprzedzić wdrożenie systemu recepty elektronicznej. Ma on objąć przychodnie i apteki w jednym z mniejszych miast Polski.

źródło: Rp.pl / Rynekaptek.pl

Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, pilotaż najprawdopodobniej przeprowadzą jedna, dwie lub trzy poradnie POZ. Będą mogły do niego dołączyć wszystkie apteki w mieście.

Jak ma wyglądać cały proces? E-receptę lekarz wprowadzi do systemu zintegrowanego z elektroniczną platformą gromadzenia, analizy i udostępniania zasobów cyfrowych o zdarzeniach medycznych P1. Następnie pacjent otrzyma wydruk informacyjny z kodem kreskowym recepty, który pokaże farmaceucie.

System umożliwia także założenie Internetowego Konta Pacjenta, dzięki czemu pacjent poprzez użycie swojego zaufanego konta, nie będzie musiał posiadać żadnego druku recepty. Konto można założyć w wielu urzędach, na poczcie lub za pomocą bankowości elektronicznej.

Pilotaż ma potrwać kilka miesięcy, ale CSIOZ zakłada, że prowadzące go placówki już z niego nie zrezygnują. Zwłaszcza że okres przejściowy, w którym funkcjonować będą jeszcze recepty papierowe, kończy się 1 stycznia 2020 r.