Ogólnopolski Dzień Aptekarza3 października 2017

Naczelna Rada Aptekarska zaprasza na Ogólnopolski Dzień Aptekarza, który odbędzie się w środę 11 października br. o godz. 12.00 w stołecznym Teatrze CAPITOL przy ul. Marszałkowskiej 115.

źródło: Nia.org.pl

Uroczystości poprzedzi Msza Św. o godz. 10.00 w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie. O godzinie 12.00 w Teatrze CAPITOL mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, otworzy oficjalną część uroczystości. Wezmą w niej udział przedstawiciele Samorządu Aptekarskiego oraz resortu zdrowia.

Swoją obecność zapowiedzieli również goście z zagranicy, m.in. Sekretarz Generalny Pharmaceutical Group of the European Union (PGEU) oraz przedstawiciele National Health Service, którzy w trakcie krótkiego wystąpienia przybliżą charakterystykę rynku farmaceutycznego oraz systemu ochrony zdrowia w Wielkiej Brytanii. W programie przewidziano również wystąpienie dr hab. farm. Agnieszki Biernat z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, która opowie o roli farmaceuty szpitalnego w opiece farmaceutycznej pacjenta hospitalizowanego.

Na godzinę 14.30 zaplanowano przemówienia okolicznościowe oraz wręczenie odznaczeń państwowych i samorządowych. Uroczystości uświetni spektakl w wykonaniu aktorów Teatru CAPITOL.

Sponsorem tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza jest Polpharma. Patronat medialny nad świętem sprawuje magazyn „Farmacja Praktyczna” oraz portal Managerfarmacji.pl.

Szczegółowy program uroczystości znajdą Państwo TUTAJ.