Lekolepki nominowane do „Soczewek Focusa 2016”21 lutego 2017

Polscy pacjenci często nieprawidłowo stosują zalecenia terapii lekowych, co obniża skuteczność leczenia i może prowadzić do powikłań. Problem wynika m.in z tego, że lekarze nie mają wystarczająco dużo czasu na wyjaśnianie złożonych kwestii każdemu pacjentowi, a ulotki dołączane do leków bywają długie i skomplikowane. Rozwiązaniem są Lekolepki – wydawane przy zakupie leków w aptece etykiety z piktogramami przedstawiającymi najważniejsze zasady stosowania w prostej formie graficznej.

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.
fot. www.lekolepki.pl

Głównym zadaniem Lekolepek jest pomoc pacjentom, w szczególności seniorom oraz przewlekle chorym. Twórcą projektu jest dr farm. Piotr Merks. Udało mu się na badania i rozwój projektu pozyskać wsparcie funduszu Black Pearls VC, który zainwestował w Lekolepki środki w ramach programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Projekt został właśnie nominowany przez pismo Focus do „Soczewek Focusa 2016” – jednego z najważniejszych plebiscytów naukowych w Polsce w kategorii Innowacje medyczne. Projekt Lekolepek rozwiązując niezwykle istotny problem społeczny i wpisuje się w politykę budowania wysokiej jakości opieki farmaceutycznej w kraju. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

Głosy w plebiscycie oddać można na stronie: http://soczewki.focus.pl/innowacje-medyczne