Od 2017 r. resort zdrowia bez strony www21 grudnia 2016

Serwisy internetowe poszczególnych resortów, w tym także resortu zdrowia mają zniknąć w 2017 r. Wówczas wystartuje centralny portal rządowy gov.pl grupujący w jednym miejscu informacje zawarte na stronach wszystkich ministerstw oraz innych urzędów – donoszą Wirtualnemedia.pl, na które powołuje się serwis Rynekaptek.pl.

źródło: Wirtualnemedia.pl / Rynekaptek.pl

Prace nad projektem uruchomienia centralnego portalu rządowego pod adresem gov.pl trwają już od kilku miesięcy. W założeniach ma powstać jedna platforma, która kompleksowo zastąpi internautom konieczność poszukiwania na stronach urzędów państwowych i publicznych ważnych dla nich informacji oraz możliwości internetowego załatwienia wielu istotnych spraw związanych z administracją.

„Portal ma być odpowiedzią na potrzeby obywateli i poprawić obecną sytuację, w której informacje dotyczące spraw publicznych i administracji są znacznie rozproszone w internecie. Według projektu w przyszłości witryny poszczególnych resortów znikną jako osobne miejsca w sieci, a staną się integralną częścią portalu gov.pl” – wyjaśnia rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys.