Internetowe apteki bardziej wiarygodne13 maja 2015

3 maja 2015 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych. Nowe regulacje mają ograniczyć handel sfałszowanymi produktami leczniczymi – informuje Rynekaptek.pl.

źródło: Rynekaptek.pl

Legalnie działająca e-apteka od 3 maja 2015 r. musi prezentować na stronie www ujednolicony (dla całej UE) logotyp, dane właściwego wojewódzkiego inspektoratu farmaceutycznego oraz odnośnik do centralnego rejestru aptek. W praktyce zwiększy to zaufanie do legalnych e-aptek i powinno zachęcić większą liczbę klientów do kupowania w Internecie. Ponadto rozporządzenie MZ znosi obowiązek przygotowania procedur sprzedaży wysyłkowej.
W praktyce oznacza to ograniczenie biurokracji – apteka nie musi przygotowywać procedur, a kierownik nie musi ich zatwierdzać. Zmiany dotyczą jeszcze jednej ważnej kwestii – według nowego rozporządzenia zakup leków OTC w aptece internetowej nie podlega ustawie o prawach konsumenta, a więc pacjentowi nie przysługuje prawo do ich zwrotu bez podania przyczyny.