Instynkt łowcy15 lipca 2014

Nominowany w niemal wszystkich 14 kategoriach do australijskich Oscarów za 2011 rok film producentów głośnego „Królestwa zwierząt” z błyskotliwą rolą dwukrotnie nominowanego do Oscara Willema Dafoe.

Rozsławiony przez kreację w „Plutonie” gwiazdor wciela się w najemnego myśliwego, który z ramienia firmy biotechnologicznej tropi tygrysa tasmańskiego, ostatnio widzianego na wolności w 1936 roku. Pasjonujący scenariusz filmu oparto na bestsellerze Julii Leigh, który – odkąd trafił na rynek w 1999 roku – zebrał szereg prestiżowych nagród po obu stronach Atlantyku (Betty Trask Award w Wielkiej Brytanii, New York Times Notable Book of the Year), a autorce przyniósł miano „jednej z 21 najważniejszych pisarek XXI wieku”, według tygodnika „The Observer”. „Pełen napięcia film, którego nigdy nie zapomnicie i który wzruszy was do łez w najmniej spodziewanym momencie” – pisze Louise Keller z „Urban Cinefile”. „Zachwycające pejzaże i intrygująca kreacja Dafoe. Jego fascynujące metody tropienia zaginionego zwierzęcia na pewno przykują uwagę każdego widza” – rekomenduje z kolei David Nusair z „Reel Film”.

„Łowca”, reż. Daniel Nettheim. Wyst.: Willem Dafoe, Sam Neill, Francess O’Connor. Dystrybucja: Kino Świat. Premiera: 20.06.2014 r.