Farmacja Praktyczna Nr 12 (60)7 lutego 2014

farmacja-praktyczna-12-60-1

W najnowszym wydaniu Farmacji Praktycznej:

  • Temat numeru: Mija rok z ustawą refundacyjną
  • Remanent w aptece
  • Psychologia: Koncentruj się

 

Rok z ustawą z perspektywy aptek

Nowa ustawa refundacyjna diametralnie odmieniła sposób funkcjonowania rynku farmaceutycznego. Ma ona szczególnie duży wpływ na funkcjonowanie aptek. W dużej mierze, gdy analizuje się „statystyczną aptekę na rynku”, wpływ negatywny.

Tematowi obowiązującej od roku ustawie refundacyjnej poświęciliśmy RAPORT i SONDĘ w grudniowym numerze Farmacji Praktycznej.

 

Remanent w aptece

Przed nami koniec roku i tradycyjnie, niczym bumerang powraca temat remanentów i inwentaryzacji towarów znajdujących się w aptece. Trudno znaleźć placówkę, dla której wykonanie tego obowiązku byłoby sprawą łatwą, prostą i przyjemną. Zbliżający się termin wykonania remanentu wprowadza pewną nerwowość i obawę przed czekającym ogromem pracy i… jego wynikami.

 

Koncentruj się!

Co porabia Twój umysł, kiedy Ty pracujesz? Pracuje z Tobą? A może usilnie stara się odpocząć lub w kółko powtarza: „Mam już dość?”. Możliwe też, że snuje marzenia o wakacjach albo zajmuje się rozlicznymi niezrealizowanymi sprawami… A może wszystko po trochu? Zaskakujące, co potrafi wyprawiać nasza uwaga podczas wykonywania rozmaitych rutynowych czynności, jeśli tylko „spuścić ją na chwilę z oka”.