Stylizacja: Soczyste orzeźwienie5 listopada 2013

stylizacja-soczyste-orzezwienie

Jedną z najważniejszych zasad stylizacji jest świadome podkreślanie atutów sylwetki. W przypadku pani Ani Trojanowskiej, farmaceutki z Milanówka, wszyscy byliśmy zgodni. Nogi uczestniczki kolejnej Metamorfozy zasługują na to, aby pokazywać je światu. Stąd długość sukienki oraz sandały na obcasie, które bardziej akcentują ich smukłość.

Kształt sylwetki H, czasami określa się, jako „paprykę”. Jest to sylwetka prosta, bez zarysowanych wyraźnie krągłości i ze skromnie zarysowaną talią. Największym sprzymierzeńcem pań o takiej sylwetce jest pasek, nawet ten nieco szerszy, obowiązkowo w kontrastowym kolorze.

W naszej stylizacji krój sukienki wraz z paskiem pięknie modelują słabo zarysowaną talię. Dzięki temu figura uzyskała kształt klepsydry.

W przypadku przemiany pani Anny możemy również docenić moc kolorów i dodatków. Morska zieleń sukienki, słoneczna żółć torebki i niebieskie elementy butów tworzą soczyste i energetyzujące zestawienie.

Warto w tym miejscu zauważyć, że kolor torebki nijak ma się do kolorystyki obuwia. Stanowi osobny i kontrastowy akcent. Jest to jeden ze sposobów na urozmaicenie stylizacji.

Wskazówki dla sylwetki prostej (bez wyraźnego wcięcia w talii)

metamorfozy-w-ostrych-barwach-6Po pierwsze: Kobiety o figurze prostej (przypominającej literę H) powinny podkreślać linię biustu, akcentować talię oraz nieco uwydatniać kształt bioder. Ponieważ ramiona są tej samej szerokości co biodra, jedną i drugą część ciała należy podkreślić w tych samych proporcjach.

Po drugie: Jeżeli mamy taką sylwetkę, należy unikać obcisłych dzianin, workowatych krojów, luźnych tunik, a także marszczonych w pasie spódnic lub tych na szerokiej gumce.

Po trzecie: Idealne będą fasony odcięte pod biustem, kopertowe wiązania oraz nisko zapinane marynarki. Świetnie zaprezentują się również kroje gorsetowe oraz dopasowane bluzki z wyższą talią. Marynarki i żakiety powinny kończyć się na wysokości bioder. Ważne jest również taliowanie z wyraźnym wcięciem.

Po czwarte: Aby nieco powiększyć linię bioder, polecane są także spódnice tulipany i bombki. Dobrze będą wyglądać spódnice i sukienki o linii A bądź szyte z koła (pokazujące nogi), a także spodnie w kant, z nogawką zwężającą się ku dołowi. Spodnie powinny mieć wyższy stan, który może dodatkowo zatuszować widoczny brzuch.

Po piąte: Ściągnięcie talii paskiem powoduje lekkie zaokrąglenie bioder i wizualne ich powiększenie. Wrogami tego typu sylwetki są dopasowane topy w jednolitych kolorach, z dużymi dekoltami oraz wszelkie workowate kroje.