Nowy budynek Wydziału Farmaceutycznego25 listopada 2013

nowy-budynek-wydzialu-farmaceutycznego_

Otwarto nowy budynek Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Przy dotychczasowym 5-kondygnacyjnym budynku wydziału powstał nowy, 6-kondygnacyjny obiekt o powierzchni 4,6 tys. m2 oraz sala audytoryjna na ok. 300 osób. Jeszcze przed oddaniem do użytku obiekt zajął pierwsze miejsce w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. „Warunki pracy nauczycieli i warunki studiowania zdecydowanie się poprawią.

Mam nadzieję, że przełoży się to na efektywność zarówno wyników nauczania, jak i efektywność w sferze naukowej, bowiem potencjał w tym wydziale jest olbrzymi” – powiedział rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Przemysław Jałowiecki.

„Nowe obiekty, które dziś uroczyście otwieramy, stworzą lepsze warunki do pracy i nauki oraz przyczynią się do większej konsolidacji społeczności akademickiej” – oceniła prorektor uczelni i była dziekan Wydziału Farmaceutycznego, prof. Krystyna Olczyk.

Budowę nowych obiektów sfinansowali: Ministerstwo Zdrowia, które przekazało na ten cel 23 mln zł, samorząd województwa śląskiego – 8 mln zł oraz władze Sosnowca – 2,5 mln zł.

 

źródło: Serwis Nauka w Polsce