Warto rozmawiać3 października 2013

wartorozmawiac

Psyterapeutka Katarzyna Miller i dziennikarka Monika Pawluczuk w swobodnej rozmowie o kobietach, kobiecości, relacjach rodzinnych, mężczyznach i seksie. Rozmawiają, bo rozmawiać warto, bo w rozmowie łatwiej jest usłyszeć to, czego samemu w ferworze codziennych spraw się nie dostrzega.

Jak być kobietą szczęśliwą? Jak być pewną siebie? Jak nie być ofiarą? Takie pytania zadaje sobie wiele współczesnych kobiet. Bo nie jest łatwo być kobietą w świecie, w którym ciągle jeszcze mężczyźni mają przewagę. Podobne pytania zadają sobie w książce „Być kobietą i nie zwariować” Katarzyma Miller, Monika Pawluczuk oraz kilkanaście innych kobiet – uczestniczek warsztatów psychoterapeutycznych, w których brały udział. Ta forma przekazu daje poczucie współuczestnictwa i może zainteresować podobnymi warsztatami także inne kobiety.

Ale książka nie daje żadnych konkretnych porad. Bo to nie poradnik, choć w ksiegarniach najczęściej obok takowych można ją spotkać. To przede wszystkim zapis rozmowy kobiet, które szczęścia szukają w… sobie.

Katarzyna Miller – psychoterapeutka, publicystka, filozofka, poetka śpiewająca swoje własne piosenki. Współautorka książek psychologicznych – m.in.: „Chcę być kochana tak jak chcę” (z Ewą Konarowską) i „Bajki rozebrane” (z Tatianą Cichocką).

Monika Pawluczuk – reżyserka, autorka warsztatów rozwojowych, wieloletnia szefowa w mediach, twórczyni kilkuset godzin programów telewizyjnych i radiowych, pracowała dla: TVP, TVNu, Polsatu, radia TOK FM, Kolor, Wawa, na antenie i poza nią, autorka filmów dokumentalnych w tym nagrodzonych „Modelek”.

„Być kobietą i nie zwariować. Opowieści psychoterapeutyczne”, Katarzyna Miller, Monika Pawluczuk, Wydawnictwo: W.A.B.