Roboty w aptekach23 października 2013

roboty-w-aptekach-

Na Międzynarodowych Targach Farmaceutycznych WIHE w Warszawie można było zobaczyć wiele ciekawych rozwiązań dla aptek. przedstawiono między innymi robota aptecznego Rowa Vmax

 

Rowa Vmax to robot magazynowy, który pozwala dopasować magazyn dokładnie do potrzeb i warunków apteki. Opakowania leków są umieszczane precyzyjnie obok siebie na całej powierzchni urządzenia, dzięki czemu na bieżącym metrze magazynu mieści się do 4 tys. pudełek. Robot jest także w stanie podać 8 opakowań na raz, co znacznie przyspiesza pracę apteki i obsługę pacjentów.

Innym rozwiązaniem zaprezentowanym na targach był Pharos. To inteligentny system kolejkowy, który ułatwia obsługę pacjentów w każdej aptece. Jego wdrożenie przynosi korzyści zarówno klientom, jak i pracownikom apteki. Dzięki niemu pacjenci mają większy dostęp do informacji oraz są sprawniej obsługiwani, co przekłada się na krótszy czas spędzony w aptece. Pharos oszczędza też czas pracowników apteki – pozwala zoptymalizować ich pracę, dzięki czemu mogą skupić się na innych zadaniach.

 

źródło: Biotechnologia.pl