Tir „Ciśnienie na życie” wyruszył w Polskę19 września 2013

tircisnienie-na-zycie-wyruszyl-w-polske

Z początkiem lipca br. wystartował kolejny etap ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”, organizowanej przez Polfę Warszawa grupa Polpharma. Przez całe wakacje po Polsce podróżował specjalnie przystosowany  TIR, w którym chętni mogli bezpłatnie sprawdzić swoje ciśnienie krwi oraz dowiedzieć się więcej na temat profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego.

Po serii akcji bezpłatnych pomiarów ciśnienia organizowanych w centrach handlowych na terenie całego kraju, postanowiliśmy wysłać w Polskę mobilne centrum badań ciśnienia tętniczego krwi. Latem warto było wypatrywać na drogach i miejskich placach oznakowanego logotypem akcji TIR-a. Na wszystkich chętnych czekała wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, które po przeprowadzeniu badania interpretowały wynik, a dodatkowo udzielały fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia.

Pomiary ciśnienia zostały przeprowadzone we wszystkich 40 regionach Polski. TIR kampanii pojawił się m.in. w następujących miastach:

  • Białystok,
  • Elbląg,
  • Olsztyn,
  • Toruń,
  • Bydgoszcz,
  • Opole,
  • Wrocław,
  • Łódź.

Szczegółowe informacje dotyczące trasy przejazdu TIR-a można odnaleźć na oficjalnej stronie kampanii www.cisnienienazycie.pl

Prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie” powiedział: Dzięki drugiej odsłonie kampanii, podczas której umożliwiamy wykonanie bezpłatnych badań w podróżującym po Polsce tirze „Ciśnienia na życie”, dotrzemy nie tylko do wielkich aglomeracji, ale również do mniejszych miast.

Postaramy się zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie mają czasu na profilaktykę chorób układu krążenia. To właśnie regularne pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca”.

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.