„Doula” – Medyczne tajemnice30 września 2013

doula-medyczne-tajemnice

Historia kobiety, której dramatyczna próba ocalenia dziecka najbliższej przyjaciółki zakończyła się na sali sądowej.

Wychowana w rodzinie przedsiębiorców pogrzebowych, Carolyn Connors, jako mała dziewczynka była świadkiem dwóch traumatycznych wydarzeń: poronienia matki i tragicznej śmierci młodszego brata.

Pod wpływem tragedii postanawia porzucić rodzinne tradycje, celebrować życie, nie śmierć, i zostaje doulą. Przez lata służy wiedzą i emocjonalnym wsparciem ciężarnym kobietom. Gdy w czasie porodu najbliższej przyjaciółki dochodzi do nieoczekiwanych komplikacji, Carolyn nie waha się wziąć losu dziecka w swoje ręce. Ta decyzja drogo ją kosztuje. Oskarżona przez ojca dziewczynki o błąd w sztuce medycznej, trafia przed sąd. Pod znakiem zapytania staje nie tylko przyszłość zawodowa Carolyn, lecz również jej tożsamość jako douli i przyjaciółki.

W wyniku procesu musi zmierzyć się z mrocznymi wydarzeniami z przeszłości, przed którymi uciekała, i poruszyć zakazane w jej rodzinie tematy. Powieść odsłania fascynujące, bardzo realne zagadnienia etyki medycznej i macierzyństwa. To jedna z tych historii, które angażują emocjonalnie, na długo pozostają w pamięci.

Doula, Bridget Boland, Wydawnictwo Prószyński Media