Co ma tramwaj do skarbówki?15 lipca 2013

co-ma-tramwajdo-skarbowki

W ramach kampanii „Ciśnienie na życie” przeprowadzono już 150 tys. pomiarów! Jej przedstawiciele zjawiają się nawet w takich miejscach, jak urzędy skarbowe.

Nie przyszła góra do Mahometa, więc przyszedł Mahomet do góry – kierując się tą maksymą, przedstawiciele ogólnopolskiej kampanii „Ciśnienie na życie” postanowili przebadać zabieganych Polaków w najmniej oczekiwanych miejscach i zachęcić ich do regularnych pomiarów ciśnienia.

Podatniku, tylko spokojnie!

Jeśli ktoś zostawił rozliczenie podatkowe na ostatnią chwilę, mógł spotkać się z przedstawicielami kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy w ostatnim tygodniu kwietnia odwiedzili urzędy skarbowe. Mieszkańcy Warszawy, Łodzi i Lublina mieli szansę sprawdzić, jak składanie zeznania podatkowego wpływa na ich ciśnienie. W Łodzi badaniu poddał się także wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski, który zaapelował do mieszkańców o podejmowanie działań profilaktycznych i regularną kontrolę ciśnienia.

Zdrowie jeździ rowerem

„Ciśnienie na życie” jest stałym gościem na tegorocznych rajdach Merida Mazovia MTB. Organizatorzy zmierzyli ciśnienie ok. 600 kolarzom i kibicom podczas wyścigów w Toruniu i Bydgoszczy.

Końskie zdrowie na Służewcu

Przedstawiciele kampanii zagościli także na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Fani tej dyscypliny mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić, czy sportowe emocje faktycznie przyprawiają o szybsze bicie serca. Dodatkowo akcję uświetniła gonitwa o puchar „Ciśnienie na życie”.

Ciśnienie na… naukę!

We współpracy z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Grupa Polpharma zorganizowała akcję bezpłatnych pomiarów ciśnienia tętniczego krwi. Trwała ona przez cały weekend 13 – 14 kwietnia i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – w ciągu dwóch dni przebadało się ponad 1300 osób. W międzyczasie odbywały się pokazy animatorów CNK, dotyczące właściwości ciśnienia atmosferycznego, oraz liczne konkursy, sprawdzające wiedzę gości Centrum na temat nadciśnienia tętniczego.

Ciśnienie biznesmena

Stoiska kampanii nie zabrakło podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (13 – 15 maja), gdzie pielęgniarki mierzyły ciśnienie biznesmenom i politykom we wszystkich 11 lokalizacjach konferencji. W akcji pomiarów wzięli udział między innymi profesor Jerzy Buzek oraz poseł John Godson. Wykonano ponad 2 tys. pomiarów. Okazało się, że zdecydowana większość uczestników kongresu miała podwyższone ciśnienie.

Czerwony autobus na pętli

Przyszła także kolej na kierowców autobusów miejskich. Pod koniec marca w okolicy pętli przy Metrze Wilanowska w Warszawie pojawił się specjalny autokar, w którym kontrolowani przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego kierowcy autobusów komunikacji miejskiej mogli dodatkowo, bezpłatnie, sprawdzić wysokość ciśnienia tętniczego krwi. Średni wynik ciśnienia wśród przebadanych wyniósł 158/91 mm Hg – jest to wartość znacznie przewyższająca normę. Siedzący tryb życia, brak ruchu i nieregularne posiłki – to wszystko znalazło odzwierciedlenie w wynikach pomiarów.

Do dziś przedstawiciele kampanii zawitali m.in. do Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi, Gdańska, Radomia, Zakopanego, Krynicy Górskiej, Bydgoszczy, Torunia, Kołobrzegu, Lublina i Katowic. Już wkrótce mieszkańcy mniejszych miast będą mieli możliwość skorzystania z badań przeprowadzanych w specjalnym autobusie kampanii „Ciśnienie na życie”.

Więcej informacji na stronie www.cisnienienazycie.pl