Przegląd wiosennych trendów4 czerwca 2013

przeglad-wiosennych-trendow

Poprzednio pokazałem, jak można odchudzić swoją szafę. Teraz podpowiem, czym kierować się podczas uzupełniania brakujących ubrań. Na początek zachęcam do zapoznania się z aktualnymi trendami. Oto mały przewodnik po tym, co jest modne tej wiosny!

W czasie robienia wiosennych zakupów zachęcam do poszukiwania nowych akcentów i kolorów. Znajdźmy coś, co będzie choć trochę różniło się od naszego dotychczasowego stylu. Ale nie róbmy rewolucji. Szukajmy ubrań, które podkreślą naszą urodę i w których czujemy się dobrze. Dostosujmy zawartość szafy do naszego trybu życia, charakteru oraz typu figury. Proponuję zaczerpnąć inspirację z opisanych poniżej najnowszych trendów.

Wielki błękit

Subtelne odcienie błękitu, niebieskiego i bieli nawiązują do stylu marynarskiego (który jest ponadczasowy i powraca w każdym sezonie). Aby nieco ożywić swój wygląd, wystarczy dodać do codziennego stroju jeden wyraźny akcent kolorystyczny (np. czerwień bądź szmaragdową zieleń) lub wybierać ubrania w barwach wody.

 

przeglad-wiosennych-trendow-1

 

Ponadczasowy duet

Kontrastowe zestawienia kolorów pojawiają się co roku. W tym sezonie stawiamy na klasyczny duet: biel i czerń. Połączenie to jest eleganckie, proste i nowoczesne. Warto wykorzystać to zestawienie kolorystyczne w strojach do pracy oraz takich na wieczorną imprezę. Spróbujmy zestawiać białe kreacje z czarnymi dodatkami i na odwrót. Barwy te mogą również pojawiać się w postaci wzorów na materiałach (np. pasy, kratki czy kształty geometryczne).

Miejska dżungla

Zwierzęce motywy zagościły tej wiosny nie tylko na dodatkach. Można je odnaleźć również na ubraniach.
Trend ten znajdzie odbiorców wśród kobiet, które lubią zwracać na siebie uwagę i nie traktują mody z przesadną powagą. W wykorzystaniu zwierzęcych motywów zalecam jednak umiar i ostrożność. Bowiem nadmiar zwierzęcych wzorów może przytłoczyć stylizację i zdominować ją. Dlatego drapieżne desenie najlepiej wypadają jako drobny element stroju pojawiający się w otoczeniu beżu, szarości czy czerni.

 

przeglad-wiosennych-trendow-2

 

Etno szyk

Dzięki temu trendowi można wybrać się w fascynującą podróż do odległych krain. Mieszanka motywów i wzorów charakterystycznych dla kultury Ameryki Północnej i Południowej, w połączeniu z naturalnymi tkaninami i spranym dżinsem, tworzy nową interpretację stylu boho. Obecnie bardzo modne są również akcesoria nawiązujące do tradycyjnych ozdób etnicznych.