Metamorfozy z Figurą: Kobiecość i elegancja4 czerwca 2013

metamorfozy-z-figura-kobiecosc-i-elegancja-6

Bohaterka metamorfozy, magister farmacji Anna Gawrońska z Grodziska Mazowieckiego, poprosiła nas o pomoc w skompletowaniu zestawu na uroczystość rodzinną. Zaznaczyła jednak, że nie chce, aby przemiana była zbyt drastyczna.

Szafa naszej bohaterki była utrzymana w ciemnej i jednorodnej tonacji, więc podczas zakupów skupiliśmy się na poszukiwaniu kolorowych detali. 

 

 

 

 

Pani Anna 
przed metamorfozą

 

metamorfozy-z-figura-kobiecosc-i-elegancja

metamorfozy-z-figura-kobiecosc-i-elegancja-2

 

metamorfozy-z-figura-kobiecosc-i-elegancja-3

metamorfozy-z-figura-kobiecosc-i-elegancja-4

metamorfozy-z-figura-kobiecosc-i-elegancja-5

 

Fryzjerka odświeżyła naturalny kolor włosów Pani Anny i zaplotła je w modny ostatnio kłos. Wizażystka z kolei, zaproponowała delikatny makijaż podkreślający niebieską barwę oczu. W tym celu użyła brązowych i beżowych cieni do powiek. Z typem urody Pani Ani najlepiej współgrają jasne i chłodne barwy, dlatego wybierając garderobę, postawiliśmy na złamaną biel, pastele i kolor niebieski. Stonowaną całość ożywiła amarantowa kopertówka.Eleganckim dopełnieniem stylizacji jest pierścionek z lazurowym kamieniem oraz srebrzysty zegarek. Mimo niskiego wzrostu Pani Anna ma dość duży biust. Dlatego zaproponowałem Jej, aby częściej wybierała bluzki z dekoltem w kształcie litery V. Taka forma pozwala wyeksponować linię biustu nie powiększając go optycznie. Dodatkowo, wcięcie w dekolcie wysmukla sylwetkę.Podobne zadanie spełnia żakiet o prostym kroju, bez dodatkowych wstawek. Sukienka Pani Anny podkreśla kształtną sylwetkę, jednocześnie jej nie skracając. Jestem przekonany, że w takim zestawie Pani Anna zabłyśnie na uroczystości rodzinnej i usłyszy wiele komplementów.Adam Chowański – stylista

 

 

Pani Anna 
po metamorfozie

metamorfozy-z-figura-kobiecosc-i-elegancja-1
Niskie osoby powinny unikać fasonów rozchodzących się na boki bądź rozkloszowanych. Pasek noszony na wysokości talii jest sprawdzonym trikiem, który pomoże zaznaczyć najwęższe miejsce, tak aby optycznie wydłużyć nogi. Z kolei podwinięcie rękawów żakietu bądź marynarki doda całej stylizacji lekkości i nada jej młodzieńczy wygląd.