Dofinansowanie dla Polpharma Biologics19 czerwca 2013

-dofinansowanie-dla-polpharma-biologics

Pierwsze półrocze 2013 r. zaowocowało kolejnym sukcesem Polpharma Biologics. Krótko po otwarciu pracowni rozwoju procesów produkcji przeciwciał monoklonalnych oraz pracowni analitycznych, firma uzyskała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) z przeznaczeniem na rozwój pierwszego produktu biopodobnego

 

Fundusze w wysokości ponad 36 mln zł pomogą między innymi w pozyskaniu nowoczesnych technologii niezbędnych do produkcji przeciwciał monoklonalnych, umożliwią ich szybki transfer do pracowni Polpharma Biologics oraz pozwolą na zatrudnienie kolejnych wysoko wykwalifikowanych pracowników.

 

22 lutego 2013 r. Polpharma podpisała umowę z NCBiR, stając się tym samym beneficjentem Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Uzyskane wsparcie finansowe stanowi przykład skutecznej stymulacji prywatnego sektora gospodarki do podejmowania znaczących inwestycji w nowoczesne technologie nawet w okresach spowolnienia gospodarczego. Inwestycje tego typu zapewniają wzrost zatrudnienia wśród polskich biotechnologów i tym samym dają najzdolniejszym z nich możliwość kontynuowania kariery w Polsce.

 

 

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.