Szklany zamek8 maja 2013

szklany-zamek

Czy można, bez wieloletniej terapii, rozliczyć się ze swoim skrajnie trudnym dzieciństwem? Dziennikarka Jeannette Walls udowadnia, że tak. Jak tego dokonała?

Ta książka opowiada o psychologicznym rozliczeniu z trudnymi rodzicami. Rex i Rose mieli czworo dzieci. On – ekscentryk z problemem alkoholowym, wierzył, że na pustyni znajdzie złoto i zbuduje „szklany zamek”. Ona, kobieta nieporadna życiowo, uzależniona od męża i infantylna, wolała malować obrazy niż opiekować się dziećmi. Wędrowali po kraju, cierpiąc coraz większy głód i poniżenie.

Nie umieli zadbać o byt swoich dzieci: Jeannette i jej rodzeństwo musieli troszczyć się sami o siebie, co zaważyło na ich późniejszym życiu. Jeannette Walls z wdziękiem i precyzją odtworzyła jeden z najbardziej poruszających obrazów trudnego dzieciństwa, jakie dotąd znalazły swe odbicie na kartach książek. Ten wstrząsający pamiętnik jest sukcesem pod każdym względem i wnosi to, co powinna wnosić każda dobra książka głosi wiarę w siłę charakteru. Autorka przez dwadzieścia lat ukrywała swoje pochodzenie. Teraz zdecydowała się mówić. Opowiada o drodze jaką przebyła: od skrajnej biedy, do zamożnego życia znanej dziennikarki.

Szklany Zamek

Jeanette Walls, Wydawnictwo Remi

Osoby, które wyślą na adres: redakcja@farmacjapraktyczna.pl e-mail z hasłem: ZAMEK, mają szansę otrzymać książkę w prezencie.

Informujemy, że podane dane osobowe przetwarzane będą przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 6, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.) w celu organizacji konkursu oraz w celu informowania o produktach i usługach spółek należących do Grupy Polpharma. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. w określonych powyżej celach.