„Weekend z królem” – miłość i polityka12 kwietnia 2013

weekend-z-krolem-czyli-milosc-i-polityka

„Weekend z królem” Rogera Michella to niezwykły romans toczący się za kulisami wydarzeń, które zmieniły bieg II Wojny Światowej.

Pełna subtelnego dowcipu historia miłosna Daisy, dalekiej kuzynki Franklina Delano Roosevelta, której skrywana zażyłość z prezydentem wychodzi na jaw w trakcie pierwszej w historii amerykańskiej wizyty brytyjskiego monarchy Jerzego VI i królowej Elżbiety, wcześniej błyskotliwie sportretowanych przez Colina Firtha i Helenę Bonham Carter w oscarowej komedii „Jak zostać królem”.

Przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej para królewska dążyła za wszelką cenę do zawarcia sojuszu gwarantującego Wielkiej Brytanii bezpieczeństwo w razie ataku III Rzeszy. Roosevelt z kolei pragnął poprawić stosunki z byłym kolonizatorem, widząc w słynącym z nieśmiałości Jerzym pokrewną duszę. Nie przypuszczał, że to właśnie jego własne, utajnione dotąd romanse i ekscentryczna małżonka uczynią weekend, spędzony z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej niezapomnianym.

Weekend z królem (oryg. Hyde Park on Hudson)

Reżyseria: Roger Michell.

Występują: Bill Murray, Laura Linney, Olivia Williams, Samuel West, Olivia Colman, Elizabeth Marvel, Elizabeth Wilson, Nancy Baldwin, Martin McDougall, Andrew Havill, Eleanor Bron.

Dystrybucja: Kino Świat.

Premiera: 1.03.2013 r.