„Odetchnij Spokojnie” – najlepszy serwis internetowy dla alergików22 kwietnia 2013

-odetchnij-spokojnie-najlepszy-serwis-internetowy-dla-alergikow

Projekt „Odetchnij Spokojnie” to jeden z elementów sukcesywnie realizowanej misji firmy Polpharma, jaką jest pomaganie ludziom. Projekt pomaga pacjentom cierpiącym z powodu alergii i astmy.

Poprzez wykorzystanie nowoczesnych kanałów komunikacji takich jak serwis www, urządzenia mobilne czy portale społecznościowe daje pacjentom praktyczne narzędzia, aby życie z astmą lub alergią nie oznaczało jakichkolwiek wyrzeczeń. „Odetchnij Spokojnie” to przedsięwzięcie unikalne, ponieważ jest nie tylko kompendium wiedzy na temat życia z astmą i alergią, ale przede wszystkim społecznością osób dotkniętych tymi schorzeniami.

 

W serwisie www.odetchnijspokojnie.pl znaleźć można informacje o alergii i astmie m.in. artykuły poradnikowe pomagające w codziennym życiu czy testy do autodiagnozy. Testy te pozwalają przeprowadzić wstępną autodiagnozę czy prowadzić tzw. kartę objawów, która bardzo ułatwia późniejszą wizytę w gabinecie lekarza. Nie zawsze mamy pod ręką kawałek kartki. Za to z telefonem z dostępem do internetu już praktycznie się nie rozstajemy, dzięki czemu dzienniczek z objawami można uzupełniać w dowolnym miejscu. Zapiski można wydrukować i zabrać ze sobą do lekarza albo wręcz wysłać lekarzowi za pomocą e-mail.

 

Najbardziej popularną aplikacją serwisu jest kalendarz pyleń. To tam użytkownicy zaglądają w pierwszej kolejności podczas wizyty w portalu. Dostęp do kalendarza zapewnia także wersja na urządzenia mobilne więc alergicy mogą w dowolnym miejscu sprawdzić aktualny poziom pylenia roślin, na które mają uczulenie.

Społeczność „Odetchnij Spokojnie” ma także wymiar bezpośredni w postaci aktywnie prowadzonego profilu na portalu Facebook. Stworzono tam miejsce, gdzie można wymieniać się doświadczeniami lub zadać pytanie lekarzowi. „Odetchnij Spokojnie” stara się także burzyć wiele mitów jakie wyrosły przez wiele lat w świadomości rodziców dzieci żyjących z astmą. Ten projekt to pozytywne spojrzenie na życie i drogowskaz dla osób dotkniętych alergią i astmą.

 

 

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.