Metamorfozy z Figurą: Szmaragd oprawiony w złoto29 kwietnia 2013

metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto

Wybór kolorystyki dla bohaterki naszych metamorfoz nie był przypadkowy. Pani mgr farm. Natalia Mazur, farmaceutka z Piaseczna, reprezentuje bowiem jesienny typ urody charakteryzujący się ciepłym odcieniem włosów, brązowymi oczami oraz brzoskwiniową cerą z tendencją do poparzeń słonecznych.

Z jej złocistym powabem harmonizuje szmaragdowa zieleń (okrzyknięta kolorem 2013 roku!) i miodowe odcienie brązu, które pojawiają się zarówno w ubraniach, jak i w makijażu.Panie z pełniejszą figurą, bez wyraźnie zarysowanej talii, powinny wybierać ubrania dopasowane, ale nie obciskające. Fasony odcięte pod biustem i przewiązanie paskiem zniwelują wszelkie mankamenty. W celu zaokrąglenia wąskich bioder najlepsze będą rozkloszowane doły bądź tzw. bombki. Omawiany typ sylwetki charakteryzuje się zgrabnymi, szczupłymi nogami.Adam Chowański – stylista 

 

 

 

 

 

Pani Natalia 
przed metamorfozą

metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto-1

metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto-3

metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto-5

metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto-4

metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto-8

metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto-7 metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto-6

metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto-9

Naturalna barwa włosów została delikatnie wzmocniona i rozświetlona. Subtelne fale łagodzą rysy twarzy, przez co Pani Natalia wygląda bardziej kobieco i młodzieńczo. W makijażu zaakcentowano usta – rdzawoczerwoną szminką, która idealnie współgra z jesiennym typem kolorystycznym.Krój sukienki wyrównuje proporcje ciała, kształtując doskonałą klepsydrę. Pasek w kontrastowym kolorze podkreśla talię oraz skraca optycznie tułów. Dzięki temu zabiegowi i tak już zgrabne nogi Pani Natalii wydają się być jeszcze dłuższe. Z kolei skórzana kurtka nadaje eleganckiej sukience bardziej codzienny (casualowy) charakter.
Dopełnieniem stylizacji jest długi złocisty wisior, który wysmukla sylwetkę, oraz bransoletka w kształcie krokodyla. Zdradzimy, że tak naprawdę od tego właśnie dodatku zaczęliśmy kompletować zestaw. Krokodyl podporządkował sobie poszczególne elementy ubioru. 

 

Pani Natalia 
po metamorfozie

metamorfozy-szmaragd-oprawiony-w-zloto-2