Bo każda figura jest wyjątkowa!4 lutego 2013

bo-kazda-figura-jest-wyjatkowa-1

Wiele kobiet, których figura odbiega od współczesnego kanonu piękna, jest niezadowolonych z własnego wyglądu. Co dzień rano, stojąc przed lustrem, potrafią dostrzec, a czasem nawet wyolbrzymić, niedoskonałości swojej urody.

Zwracają uwagę na twarz i figurę. Zbyt drobny biust, fałdki tłuszczu, sińce pod oczami, przesuszone włosy czy cellulit stają się źródłem codziennej frustracji, której towarzyszy myśl o własnej nieatrakcyjności. Każda myśl pociąga za sobą określone emocje, które nadają kierunek działaniu. Jeśli naszym przekonaniom towarzyszy wstyd, smutek i złość, nie jesteśmy w stanie racjonalnie podejść do jakichkolwiek zmian.

Każda kobieta, decydując się na zmianę własnego wizerunku, najpierw musi być przekonana o swojej niepowtarzalności, a także wyjątkowości własnej figury, z której możliwe jest wydobycie piękna. Co prawda czynniki dziedziczne wciąż pozostają poza naszą kontrolą, ale niewątpliwie elementem wpływającym na zmianę jest nasz styl życia.

Wyodrębniono sześć czynników, które istotnie wpływają na atrakcyjność fizyczną: ciekawa twarz, nienaganna figura, prezencja, ubranie, zadbany wygląd i ciało. Każda z nas powinna popatrzeć w lustro i na spokojnie zastanowić się, co chciałaby w sobie zmienić, a co jest jej atutem. Może warto zastanowić się nad zrzuceniem kilku kilogramów, a może po prostu nad zmianą garderoby?

Niewątpliwie nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna są kluczowe w kształtowaniu sylwetki. Prawidłowe odżywianie, na które składa się zdrowo skomponowana dieta, regularne spożywanie posiłków, a czasem odpowiedni dobór suplementów diety, ma wpływ na wygląd naszej figury. Dodatkowe ćwiczenia skierowane na poszczególne partie ciała również pomogą skorygować sylwetkę. Jednak dieta i aktywność ruchowa wymagają dużej wytrwałości i samokontroli. Zmiana w tym zakresie wymaga więc czasu i cierpliwości.

Sposobem na poprawę własnej atrakcyjności wymagającym nieco mniej zaangażowania może być pielęgnacja ciała, odpowiednio dobrany makijaż i fryzura. Wystarczy przyjrzeć się aktorkom i modelkom, które są najlepszym przykładem tego, co można zrobić z własnym wyglądem. Na wybiegu, uroczystych galach wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale kiedy przyjrzymy się im w sytuacjach dnia codziennego, zazwyczaj okazuje się, że są to kobiety o przeciętnej urodzie.

Najmniej zaangażowania wymaga od nas dobór odpowiedniego stroju do figury. Każda kobieta potrzebuje innego fasonu ubrań, które będą idealnie prezentować się na jej sylwetce. Odpowiedni dobór koloru i rodzaju ubioru pozwolą zatuszować mankamenty, uwydatniając jednocześnie walory kobiecej figury.

Początek roku to świetna okazja do zmian. Jednak, aby noworoczne postanowienie nie okazało się tylko płonnym marzeniem, warto przemyśleć, co i w jaki sposób chcemy poddać zmianie, pamiętając jednocześnie, że ich wprowadzenie wymaga wysiłku, czasu i zastosowania odpowiednich narzędzi. Korzystne zmiany, których dokonamy, mają stać się sposobem na życie. A wtedy już zawsze będziemy zadowolone ze swojej figury!