Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno8 lutego 2013

helena-rubinstein-kobieta-ktora-wymyslila-piekno

Zanim stała się słynną marką kosmetyczną, Helena Rubinstein wiodła inne życie. I to jakie! Jakże nieprawdopodobna była to przygoda!

Znaliśmy miliarderkę obwieszoną klejnotami z portretów Dalego czy Picassa. Ta „cesarzowa piękna” zmieniła wizerunek kobiety, podając jej lustro wiecznej młodości.

Była niesłychanie pracowita, z ogromną szybkością przemierzała naszą planetę, zatrzymując się zaledwie na chwilę w którymś ze swych wspaniałych domów – ale czy wiadomo, że ta „Hearst w spódnicy” była kiedyś skromną Polką? Przyszła na świat w roku 1872 w żydowskiej dzielnicy Krakowa.

Była najstarszą z siedmiu sióstr, na tyle silną, że umiała przeciwstawić się konwenansom. Zawsze była wolna, potrafiła też narzucać innym swoją wizję. Od Australii, do której wyemigrowała w wieku 24 lat i w której była pionierką w dziedzinie pielęgnacji kosmetycznej, po Nowy Jork, gdzie zmarła jako kosmopolityczna księżna w wieku 93 lat, życie Heleny Rubinstein toczyło się jak powieść-rzeka. W książce Michele Fitoussi pojawiają się wszystkie talenty tamtych czasów, od Poireta do Chanel, poprzez Louise de Vilmorin. To wspaniała saga, pełna giełdowych krachów, miłosnych tragedii, dramatów małżeńskich i utraconych klejnotów.

Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno,
Michele Fitoussi, Wydawnictwo MUZA S.A.

Osoby, które wyślą na adres: redakcja@farmacjapraktyczna.pl e-mail z hasłem: CESARZOWA, mają szansę otrzymać książkę w prezencie.

Informujemy, że podane dane osobowe przetwarzane będą przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 6, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.) w celu organizacji konkursu oraz w celu informowania o produktach i usługach spółek należących do Grupy Polpharma. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. w określonych powyżej celach.