„Poczet królowych polskich. Powieść i klucz”24 grudnia 2012

poczet-krolowych-polskich-powiesc-i-klucz

Obyczajowa powieść z sensacyjnym zacięciem. Kryminał splatający polskie i żydowskie losy. Niezwykły romans, w którym to mężczyźni okazują się słabą płcią.

Marcin Szczygielski prezen­tuje historię kilku pokoleń Polek, które są paniami własnego losu w czasach, w których przyszło im żyć. Co łączy przedwojenną gwiazdę kina, ideową komunistkę i współczesną singielkę?

Nowa powieść Marcina Szczygielskiego to wielowątkowa rodzinna historia, tajemnicze zmiany tożsamości głównych bohaterek oraz niewygodna fortuna, która zamiast wielkim szczęściem okazuje się niechcianym dziedzictwem. Autor bestsellerowe­go „Berka” przygląda się losom polsko-żydowskich społeczności, którym daleko było do harmonijnego współistnienia. Jego książka to również niezwykły portret Warszawy i Wilna lat 30. ubiegłego wieku.

Nowoczesna, tętniąca życiem stolica zestawiona jest z dekadenc­kim Wilnem. Autor proponuje całkowicie niesztam­powy i nieromantyczny obraz pomników polskiej martyrologii. Nad wszystkim zaś unosi się duch przedwojennej królowej polskiego kina Iny Benity, postaci nietu­zinkowej, po której ślad zaginą wraz z upadkiem Powstania Warszawskiego.

Poczet królowych polskich. Powieść i klucz, Marcin Szczygielski,

Wydawnictwo Latarnik

Osoby, które wyślą na adres: redakcja@farmacjapraktyczna.pl e-mail z hasłem: KRÓLOWE, mają szansę otrzymać książkę w prezencie.

Informujemy, że podane dane osobowe przetwarzane będą przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 6, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.) w celu organizacji konkursu oraz w celu informowania o produktach i usługach spółek należących do Grupy Polpharma. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. w określonych powyżej celach.