„Mężczyzna i one” – Jan Nowicki o kobietach9 listopada 2012

mezczyzna-i-one-jan-nowicki-o-kobietach

Wybitny polski aktor postanowił podzielić się z czytelnikami swoimi refleksjami, pomysłami i wiedzą o kobietach. Wszak zna się na nich, jak mało kto…

Kochał je zawsze i kocha teraz. A i one odwzajemniają – uczucie sympatii bądź uwielbienia, oddania bądź przyjaźni. Nadszedł więc czas, aby nagromadzoną przez całe życie wiedzę przelać na papier.

Tekst, mimo wielkości tematu, tryska humorem, choć momentami w refleksyjnym tonie, co sprawia czytelnikowi niewątpliwą satysfakcję. Zresztą, najlepiej oddać głos samemu autorowi, by posmakować w jego wyrafi nowanym stylu:

Jestem w każdym wieku – miłe Panie. Bywam na przemian stary i młody. Dobry albo zły. Zupełnie jak Wy. Mogę, jeśli zechcę, być: rybą, ptakiem, kobietą bądź siekierką. Fruwam sobie – za pan brat – z wiatrem wywracającym okręty. Razem ze słońcem wypalam trawy. Skryty w tykaniu ściennego zegara odmierzam Wasz drogocenny czas. Jestem lękiem pozbawionym (w jakimś sensie) skóry, krwi i kości. Strachem, bez którego niepodobna żyć. Ciągle czymś zajęty. Zamyślony. Przeważnie rozbawiony. Ale także smutny. Co wy byście beze mnie zrobili? Bez mojej tolerancji, skłonności do żartu i prawdziwych wzruszeń? Jestem – w gruncie rzeczy – przewodnikiem po ścieżkach piekielnej frajdy i zmysłowej przyjemności życia”.

Mężczyzna i one, Jan Nowicki,

Wydawnictwo Bellona

Osoby, które wyślą na adres: redakcja@farmacjapraktyczna.pl e-mail z hasłem: KOBIETY, mają szansę otrzymać książkę w prezencie.

Informujemy, że podane dane osobowe przetwarzane będą przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 6, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.) w celu organizacji konkursu oraz w celu informowania o produktach i usługach spółek należących do Grupy Polpharma. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. w określonych powyżej celach.