Smartfony zadbają o nasze zdrowie14 września 2012

-smartfony-zadbaja-o-nasze-zdrowie

W niedalekiej przyszłości nasze smartfony będą w stanie po­wstrzymać nas przed rzuceniem się w objęcia nałogu czy depresją. Wszystko dzięki dwóm niezależnym programom badawczym, które pro­wadzone są obecnie w USA

 

Pierwszy z programów badawczych, pod kierownictwem Edwarda Boyera na University of Massachusetts, opracowuje system o nazwie iHeal. Ma on być przeznaczony dla ludzi, którzy w przeszłości mieli problemy z uzależnieniami, bądź cierpią na zespół stresu pourazowego. iHeal ma być bran­soletką, która zbiera takie informacje, jak tętno, aktywność elektryczna skóry czy temperatura i przekazuje je do aplika­cji zainstalowanej w smartofnie. Ta analizuje sytuację i sprawdza, czy pacjent jest zestresowany, a co za tym idzie, czy może chcieć sięgnąć po rozluźniające używki.

Druga aplikacja, opracowywana w Chicago na Northwestern Uni­versity, nosi nazwę Mobilyze, zaprojektowana została do wal­ki z depresją. Pobiera dane z GPS sprawdzając czy użytkow­nik nie wychodzi z domu rzadziej niż zazwyczaj, monitoruje też częstotliwość połączeń telefonicznych, e-maili czy smsów.

 

źródło: Gizmodo.pl