„Początki” – czyli, dlaczego tacy jesteśmy…10 lipca 2012

poczatki-czyli-dlaczego-tacy-jestesmy

Co sprawia, że jesteśmy tacy, jacy jesteśmy? Geny, które dziedziczymy przy poczęciu? Środowisko, w jakim się wychowujemy? Czy może być tak, że wiele z naszych indywidualnych cech – zdrowie, inteligencja, temperament – kształtują warunki, których doświadczamy jeszcze przed urodzeniem?

Annie Murphy Paul zapuszcza się do laboratoriów badaczy płodów, przeprowadza wywiady i rozmowy z ekspertami z całego świata i zagłębia się w bogatą historię koncepcji dotyczących tego, jak jesteśmy kształtowani przed urodzeniem. Odkrywa dramatyczne historie, np: osoby poczęte podczas oblężenia nazistów w Holandii podczas II wojny światowej wciąż odczuwają tego konsekwencje, a kobiety w ciąży, które przeżyły atak na World Trade Center, przekazały swojemu potomstwu swoją traumę.

Wraz z intymnością zawartą w osobistych wspomnieniach i nową rewolucją naukową, książka prezentuje nową wizję naszych początków, która zmienia sposób myślenia o sobie, naszych dzieciach i samej naturze. A przy okazji całkiem zgrabnie łączy rzetelną naukę z liryczną prozą.

Początki, Annie Murphy Paul,

Wydawnictwo Świat Książki

Osoby, które wyślą na adres: redakcja@farmacjapraktyczna.pl e-mail z hasłem: POCZĄTKI, mają szansę otrzymać książkę w prezencie.

Informujemy, że podane dane osobowe przetwarzane będą przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 6, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.) w celu organizacji konkursu oraz w celu informowania o produktach i usługach spółek należących do Grupy Polpharma. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. w określonych powyżej celach.