Ortosoczewki – szkła kontaktowe nowej generacji10 lipca 2012

-ortosoczewki-szkla-kontaktowe-nowej-generacji

Okulary albo soczewki kontaktowe – do niedawna wybór wśród niechirurgicznych sposobów poprawy ostrości widzenia był tylko taki. Tymczasem, jak donosi Wirtualna Polska, na rynku pojawiła się niedawno nowa bezinwazyjna metoda

Ortosoczewki to propozycja dla tych, którzy czują, że okulary czy szkła kontaktowe stanowią dla nich pewne ograniczenie. To specjalny rodzaj soczewek, które zakładane są tuż przed snem i działają, kiedy śpimy. Rano, po przebudzeniu, ściągamy je z oczu, zyskując ostre widzenie przez cały dzień bez konieczności noszenia soczewek.

 

Dzięki swej zaawansowanej konstrukcji, pozwalają na modelowanie kształtu rogówki, co z kolei pozwala na uzyskanie ostrego i wyraźnego widzenia po ich zdjęciu. Soczewki te działają na rogówkę, modyfikując jej kształt w taki sposób, że światło padające na siatkówkę zostaje zogniskowane, tak jak w oku pozbawionym wady.

Używanie ortosoczewek, w przeciwieństwie do operacji oczu, „leczy” wzrok tylko na jakiś czas. W pierwszych tygodniach stosowania soczewek konieczne jest nakładanie ich każdej nocy, po tym czasie wystarczy zakładać je co drugą, trzecią noc.

 

źródło: Wp.pl

Prześlij dalej