W ciemności. Wspomnienie ocalonych w filmie Agnieszki Holland12 czerwca 2012

w-ciemnosci

Najnowsze dzieło Agnieszki Holland zachwyciło krytykę filmową na całym świecie swoją odwagą, wymową, warsztatem i wspaniałymi kreacjami aktorów

 

Leopold Socha (wybitna rola Roberta Więckiewicza), Polak ze Lwowa przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.

Inspiracją dla scenariusza W ciemności była książka Roberta Marshalla „W kanałach Lwowa”. Wspomnienia jednej z ocalonych – Krystyny Chiger, opisane zostały również w książce „Dziewczynka w zielonym sweterku”.

 

W ciemności, reż. Holland Agnieszka, wyst.: Robert Więckiewicz, Kinga Preis, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Skonieczny,

Producent: Kino Świat.
Dystrybucja: ADD Media Entertainment

 

 

Osoby, które wyślą na adres: redakcja@farmacjapraktyczna.pl e-mail z hasłem: CIEMNOŚĆ, mają szansę otrzymać książkę w prezencie.

Informujemy, że podane dane osobowe przetwarzane będą przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 6, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.) w celu organizacji konkursu oraz w celu informowania o produktach i usługach spółek należących do Grupy Polpharma. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. w określonych powyżej celach.

Prześlij dalej