„Lęk wysokości” – fabularny debiut Bartosza Konopki9 maja 2012

lek-wysokosci-fabularny-debiut-bartosza-konopki

Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los?

Lęk wysokości, fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Królika po berlińsku Bartosza Konopki, to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za pierwszoplanową kreację na Festiwalu w Gdyni). Jego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w Rysie).

Gorąco przyjęty przez publiczność i krytykę na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni Lęk wysokości zaimponował widzom nie tylko znakomitym aktorstwem (Marcina Dorocińskiego i Krzysztofa Stroińskiego wspiera laureatka Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego – Magdalena Popławska), ale także dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach stroną wizualną.

Lęk wysokości, reż. Bartosz Konopka, wyst.: Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Magdalena Popławska, Dorota Kolak, Anna Dymna.

Dystrybucja: Kino Świat. Premiera: 20.04.2012.