Chanel i Strawiński. Miłość pary wizjonerów21 maja 2012

milosc-pary-wizjonerow

Świetny film o niezwykłej miłości Coco Chanel i Igora Strawińskiego – pary wizjonerów z początku XX wieku.

Rok 1913, Paryż. Premiera „Święta Wiosny” Igora Strawińskiego – dzieła, które dla ówczesnej publiczności okazuje się zbyt nowoczesne i radykalne, mija się z jej oczekiwaniami, a tym samym jest odbierane jako niezrozumiałe i skandaliczne. Niewielu doceniło geniusz kompozytora i wielkość dzieła.

Jedną z osób, która zachwyca się baletem Strawińskiego jest Coco Chanel, niezwykła kobieta, o której świat miał się dopiero dowiedzieć. Gdy po siedmiu latach losy dwojga znów się schodzą, Coco – uznana już wtedy projektantka, ofiaruje jeden ze swoich domów Strawińskiemu, jako azyl i miejsce do pracy. Między tymi dwiema niezwykłymi postaciami – osobowościami wyprzedzającymi swoje epoki, wybucha płomienne uczucie.

Chanel i Strawiński, reż. Jan Kounen, wyst.: Anna Mouglalis, Mads Mikkelsen, Elena Morozowa.
Dystrybutor: Monolith

Osoby, które wyślą na adres: redakcja@farmacjapraktyczna.pl e-mail z hasłem: COCO, mają szansę otrzymać książkę w prezencie.

Informujemy, że podane dane osobowe przetwarzane będą przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 6, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 ze zm.) w celu organizacji konkursu oraz w celu informowania o produktach i usługach spółek należących do Grupy Polpharma. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o. w określonych powyżej celach.