Wykryj jaskrę – ocal wzrok12 kwietnia 2012

wykryj-jaskre-ocal-wzrok

W marcu ruszył nowy program edukacyjny firmy Polpharma „WYKRYJ JASKRĘ – OCAL WZROK”. W ramach programu w pięciu polskich miastach odbędą się pikniki zdrowotne w specjalnie przygotowanych centrach edukacyjnych

Program ma na celu edukację osób najbardziej zagrożonych wystąpieniem jaskry oraz przeprowadzenie bezpłatnych przesiewowych badań okulistycznych. Patronat nad akcją objęła Sekcja Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

15 marca br. odbyła się konferencja prasowa inaugurująca program. Wśród mówców znalazła się prof. Marta Misiuk-Hojło – Przewodnicząca Sekcji Jaskry PTO, która opowiedziała dziennikarzom na temat akcji oraz doc. Joanna Wierzbowska, która przybliżyła zgromadzonym temat jaskry. Gościem specjalnym był aktor Rafał Królikowski, który zdecydował się wesprzeć akcję i poddał się badaniom w kierunku jaskry. Jak podkreślają eksperci, jaskra to jedna z najczęstszych przyczyn ślepoty na świecie, jednak nie zawsze musi do niej prowadzić.

Podstawą skutecznego leczenia jest wczesne wykrycie choroby. Tylko regularne badania okulistyczne mogą uchronić przed utratą wzroku. Organizacja bezpłatnych akcji badań przesiewowych jest tym bardziej ważna, że czas oczekiwania na wizytę u okulisty wynosi w Polsce ok. 5-6 miesięcy.

 

Zapraszamy na pikniki edukacyjne!

 

Bezpłatne badania odbędą się w następujących terminach i miastach:

  • Warszawa (15.04)
  • Łódź (22.04)
  • Szczecin (13.05)
  • Lublin (20.05)
  • Wrocław (27.05)

 

 

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.