Gimnastyka dla leniuchów25 marca 2012

gimnastyka-dla-leniuchow

Chciałabyś zrzucić nieco zbędnych kilogramów, ale nie masz serca do siłowni? Skóra cierpnie ci na sam dźwięk słowa bieganie, aerobik wydaje się nudny i ani ci w głowie drakońskie diety? Mamy dla ciebie kilka alternatywnych metod na odchudzanie? Czy skutecznych? Na pewno bezpiecznych…

Pasy odchudzające

Na rynku znajdziemy całą masę wszelkiego rodzaju pasów odchudzających. Wibrujące, masująco-wibrujące, termiczne, z funkcją sauny – słowem do wyboru, do koloru. Producenci zarzekają się, że ich stosowanie pomaga w spalaniu zbędnych kalorii, sprzyjają spadkowi wagi, rzekomo przyspieszają metabolizm. Problem w tym, że obietnic producentów tych cudeniek nie potwierdzają żadne poważne badania.

Pamiętajmy, że pas wyszczuplający działa tylko i wyłącznie na część ciała, na której akurat go stosujemy. A zatem, stosując go np. tylko na brzuch i uda nie schudniemy kompleksowo. Leżąc na kanapie z pasem wyszczuplającym (nie ćwicząc przy tym, nie stosując diety i kremów wyszczuplających) nikt jeszcze nie spalił kalorii ani w znaczny sposób nie przyspieszył sobie metabolizmu. Bez diety bogatej w błonnik i odpowiednio skomponowanego wysiłku fizycznego nie mamy co marzyć o zwiększeniu metabolizmu. Samo ciepło działające na skórę niewiele tu pomoże. W przeciwnym razie w upalne lato chudlibyśmy wszyscy na potęgę.

Skąd więc to całe halo z pasami? Otóż ich działanie polega na wprowadzaniu wierzchniej warstwy tkanki mięśni w wibrację. Przez to część ciała, na którą stosujemy pas, podgrzewa się. Tym samym uzyskujemy lepsze ukrwienie tej części ciała, co z kolei powoduje jej lepsze dotlenienie. Pas działa więc jak masaż. Tkanka tłuszczowa jest rozmasowywana, co rzeczywiście może dać efekt zmniejszenia cellulitu. Udo, które traktujemy pasem jest mniej opuchnięte, gładsze i wydaje się być jędrniejsze.

Używanie pasów jest metodą prostą i niezwykle łatwą. Ale jeśli zależy nam na realnym spadku wagi, nie zaś wyłącznie na poprawie wyglądu skóry, to wspomóżmy się prawdziwymi ćwiczeniami i odpowiednią dietą.

 

Elektrostymulacja

To zabieg, który łączy działanie prądów o małej i średniej częstotliwości oraz termoterapii (działanie bliskiej podczerwieni). Celem zabiegu jest modelowanie (a więc odchudzanie) poszczególnych części ciała. Do tego dochodzi działanie antycellulitowe na udach, brzuchu, pośladkach i ramionach. W wielu gabinetach kosmetycznych zabieg ten określa się mianem treningu pasywnego. A to dlatego, że właściwie bez wysiłku można osiągnąć efekty porównywalne z gimnastyką mięśni. Termoterapia stymuluje metabolizm, powoduje rozszerzenie naczyń z efektem przekrwienia, następnie rozluźnienie mięśni, łagodzenie bólu, pocenie się skóry i zarazem jej oczyszczenie.

W zabiegach elektrostymulujących wykorzystuje się kilka rodzajów prądu. Każdemu z nich przypisuje się inne działanie i w zależności od jego wyboru można osiągać konkretne efekty:

  • cieplny (przepływ prądu przez tkanki powoduje wzrost ich temperatury, a co za tym idzie – zostaje pobudzony metabolizm oraz spalanie kalorii),
  • elektrolityczny (dzięki wytworzonemu polu elektrycznemu i zmianie polaryzacji komórek, komórki dążą do zachowania potencjału, dzięki czemu spalają energię),
  • stymulujący pracę mięśni (podczas działania impulsów elektrycznych widoczna jest praca mięśni, można wywoływać skurcze o stałym napięciu – przede wszystkim skurcze izometryczne, które są niezwykle efektywne zarówno przy terapii rehabilitacyjnej, jak i w procesach odchudzających.

 

Jakie efekty można uzyskać dzięki elektrostymulacji ciała? Jeśli wierzyć ofercie setek gabinetów stosujących tego rodzaju zabiegi, usprawnienie drenażu limfatycznego, zmniejszenie obrzęków na nogach, zmniejszenie cellulitu, wyszczuplenie ciała, ujędrnienie pośladków, ud i brzucha, a nawet wygimnastykowanie mięśni.

 

Masaż liftingujący

To nic innego, jak nieinwazyjna terapia kosmetyczna, której zadaniem jest spowolnienie procesów starzenia tkanek, wygładzenie zmarszczek i uzyskanie efektu naturalnego napięcia skóry. Najczęściej stosowana jest w odniesieniu do twarzy, której wygląd zdecydowanie poprawia się po zabiegu. Uzyskiwane w trakcie zabiegu lepsze ukrwienie likwiduje szkodliwe napięcia, usuwa toksyczne produkty przemiany materii. Regularne stosowanie masażu liftingującego twarzy pozwala długo zachować młody i zdrowy wygląd. Masaż liftingujący wskazany jest dla skóry wiotkiej, mało elastycznej, zmęczonej, szarej, niedotlenionej. Efektem jest wygładzenie zmarszczek i zlikwidowanie podwójnego podbródka.

 

Body Wrapping

Zabieg ów stosuje się w celu zmniejszenia obwodu ciała i dla poprawy wyglądu całej figury (polecany  przez gabinety kosmetyczne w przypadkach cellulitu, żylaków, pajączków). Wykonuje się go w oparciu o specjalnie skomponowane kremy do Body Wrappingu. Kremy mogą zawierać m.in. imbir, orzechy laskowe i olej cynamonowy. Ich działanie przyczynia się do spalania złogów tłuszczu, poprzez redukcję „poduszeczek” tłuszczowych, ponadto poprawia krążenie krwi, stymulując tym samym uwolnienie produktów przemiany materii i toksyn z komórek tłuszczowych do tkanki śródmiąższowej. Wszystko to prowadzi do naturalnej detoksykacji i dodatniego ucisku w tkance. Cel ten osiąga się w drugiej fazie zabiegu – owijaniu, które wykonywane jest przy pomocy specjalnej folii i przeprowadzane zgodnie z zasadą drenażu limfatycznego (od dołu do góry).

Zewnętrzny ucisk, jaki wywołuje folia, powoduje dodatkowy wzrost wewnętrznego ciśnienia przestrzeni międzykomórkowej. Naczynia limfatyczne i żylne zostają otwarte. Są więc gotowe do transportu uwolnionych z tkanek płynów i produktów przemiany materii. W ten sposób produkty przemiany materii i toksyny przepływają przez ciało i filtrują organy oraz narządy wewnętrzne, przez które są wydalane. Okazuje się, że podczas pierwszej sesji osoby szczególnie podatne mogą stracić nawet 5 cm na każdym udzie! Ale uwaga! – strata centymetrów i poprawa wyglądu skóry utrzymuje się zaledwie przez kilka dni. Dla utrzymania efektu konieczne są więc kolejne zabiegi.