Tydzień z Marylin Monroe19 lutego 2012

„Mój tydzień z Marilyn” to porywający romans, ukazujący jedną z największych gwiazd w historii kina, z nagrodzoną Złotym Globem kreacją Michelle Williams

„Marilyn, czy to prawda, że w łóżku nie masz na sobie nic poza perfumami?” – tym pytaniem angielscy dziennikarze witają Marilyn Monroe na lotnisku, gdy gwiazda po raz pierwszy odwiedza Europę. Ekscytacja udziela się zresztą nie tylko mężczyznom, bo Monroe latem 1956 r. jest bez wątpienia najsłynniejszą kobietą na świecie.

Ikona seksu i blichtru Hollywood przyjeżdża do Londynu, by wystąpić w filmie u boku Laurence’a Oliviera (Kenneth Branagh). Towarzyszy jej świeżo poślubiony mąż, dramaturg Arthur Miller, który jednak szybko wyjeżdża.

Podczas pobytu na Starym Kontynencie gwiazdą zajmuje się młody asystent reżysera Colin (Eddie Redmayne), który spędzi z nią niezwykły tydzień, za który większość oddałaby całe życie. Nie wszystko, co się w tym czasie wydarzy, zapisze się w historii, ale z pewnością pozostanie w sercach dwójki ludzi.

 

Mój tydzień z Marilyn”, reż. Simon Curtis, wyst.: Michelle Williams, Kenneth Branagh, Judi Dench, Emma Watson, Eddie Redmayne. Dystrybucja: Forum Film Poland. Premiera: 3 lutego 2012.