Padł rekord Guinnessa w mierzeniu ciśnienia!19 lutego 2012

padl-rekord-guinnessa

W sobotę 14 stycznia 2012 r. w Centrum Handlowym Manufaktura w Łodzi pobito rekord Guinnessa w liczbie wykonanych pomiarów ciśnienia. Ponad 7500 osób podwinęło rękawy i przebadało swoje ciśnienie (poprzedni rekord wynosił nieco ponad 3200 przebadanych osób)

Na miejscu można było zasięgnąć porady lekarskiej, a także, dzięki współpracy firmy Polpharma z Fundacją Krewniacy, oddać krew w autobusie Krewniaków zaparkowanym przy wejściu do Manufaktury.

Przebadani pacjenci mogli na miejscu otrzymać dodatkowe informacje i materiały przydatne w monitorowaniu nadciśnienia tętniczego, możliwa była też konsultacja lekarska. Akcja organizowana była przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. N. Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Novamed.

Jednym ze sponsorów wydarzenia był producent leku Polocard, czyli firma Polpharma, która prowadzi szereg działań edukacyjnych, skierowanych do pacjentów, farmaceutów i lekarzy. Także dzięki akcji „Czas podwinąć rękawy!” wiedza na temat dostępnej skutecznej walki z chorobami układu krążenia, które są odpowiedzialne za co drugi zgon w Polsce, miała szansę zostać rozpropagowana. Dzięki tej akcji na pewno zmniejszyła się liczba pacjentów, którzy w ogóle nie znają swojego ciśnienia krwi lub nie wiedzą, jak je interpretować lub leczyć.

 

źródło: Polpharma Biuro Handlowe Sp. z o.o.