DLA CZYTELNIKÓW!

 4 minuty

Farmacja Praktyczna

Samotni w sieci

Mieli już do siebie nie pisać. Miało nie być kolejnych e-maili, które złożą się później w książkę. Ale z przyjaźnią nie taka prosta sprawa. Potrzeba rozmowy jest silniejsza od wszelkich postanowień.
Małgorzata Domagalik i Janusz L. Wiśniewski znów zaczynają elektroniczną korespondencję. On w pierwszym liście pisze: „Będę cytował dane, zarzucał Cię faktami, odwoływał się do nauki.” Ona zaś proponuje, by tym razem było więcej o miłości. I jest. Rozmawiają o swoich lekturach, wizytach w teatrze, podróżach, wspomnieniach, radościach i smutkach, o afrodyzjakach, starych fotografiach.

„Między wierszami”, Małgorzata Domagalik , Janusz Leon Wiśniewski , Wydawnictwo WAB.

Język malucha

Wśród wielu języków jeden jest wciąż niepoznany i całkowicie nieokiełznany – język dzieci.
Autor oddał głos blisko 100 dzieciom, zebrał ponad 200 nowych słówek dziecięcych i około 350 historyjek pokazujących, jak dziecko, władając językiem, nieraz zapędza dorosłego w kozi róg. Psowa awaria, pokrętek, idiotyk, migojasa, lompapica – to tylko niektóre przykłady zaskakujących wytworów dziecięcej wyobraźni. W książce zebrano autentyczne, zupełnie wariackie powiedzonka oraz słowa, które zachwycają i wywołują salwy śmiechu.

„I kto to papla? Nietypowy słownik języka dziecięcego”, Damian Strączek, Wydawnictwo Znak.

Natura zemsty

Twoja córka potrzebuje nowego serca, ale jedynym dawcą jest morderca. Co w tym przypadku zamierzasz zrobić?
„Przemiana” to porywająca opowieść o istocie odkupienia, sprawiedliwości i miłości. June Nealon była szczęśliwą żoną i matką, przed którą rozciągała się perspektywa wielu lat radosnego rodzinnego życia. W jednej chwili jej świat się zawalił, zamieniając życie w nieustanne oczekiwanie – na zabliźnienie ran, na dopełnienie sprawiedliwości, na cud. Skazany na karę śmierci Shay Bourne staje przed szansą odkupienia swoich win i błędów. Aby tak się stało, czekająca na przeszczep serca Claire Nealon, córka June, a jednocześnie siostra dziewczynki, którą pozbawił życia, musi przyjąć od niego bardzo szczególny dar. Czy June zdusi w sobie pragnienie zemsty, by ratować córkę? Czy Shay zdoła umrzeć na własnych warunkach, by przekazać Claire serce do przeszczepu i czy Claire zechce to serce przyjąć?
Autorka bestsellerów Jodi Picoult w swojej najnowszej powieści ukazuje pilnie strzeżone kulisy wykonywania kary śmierci, stawiając pytania o jej zasadność, o etykę transplantacji, o naturę religii i wiary. Czy religia czyni nas bardziej czy mniej tolerancyjnymi? Czy wiara jest dla ludzi nakazem moralnym? A może tylko rodzajem protezy, z której ochoczo korzystamy, ponieważ przeraża nas świadomość, że inaczej nie znaleźlibyśmy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań?

„Przemiana”, Jodi Picoult. Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Męska podróż

Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski ponownie wspólnie. Tym razem na płytę trafia zapis trasy koncertowej z udziałem muzyków. Na przekór nowym czasom – to cytat z ich wspólnej piosenki, ale i szczera prawda.
Andrzej Piaseczny i Seweryn Krajewski pozostali sobą. Pierwszy z nich, chętnie bywa wpychany do przyciasnych szufladek – rockmana, popowego łobuziaka, wreszcie rozmarzonego chłopca. Drugi – żywa legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Los chciał, że wpadli na siebie i w dalszą podróż postanowili ruszyć razem.

„Na przekór nowym czasom – LIVE”, Sony Music.

Powrót na City Field

Album upamiętniający trzydniowe świętowanie muzycznych „chrzcin” nowojorskich Citi Field.
W wydarzeniu brało udział ponad 120 tysięcy uczestników. „To były trzy wspaniale noce dla zespołu – być z powrotem w miejscu dawnego Shea Stadium, gdzie graliśmy 44 lat temu” – mówi McCartney. Występy odbyły się na tym samym terenie, gdzie w 1965 r. koncertowali The Beatles i gdzie McCartney i Billy Joel w 2008 r. wystąpili po raz ostatni przez rozbiórką oryginalnego stadionu. Na krążku m.in. takie hity, jak: „Back In The USSR”, „Let It Be”, „Hey Jude” i „Yesterday”.

„Good Evening New York City”, Universal Music.

Zobacz też

Menu dla cery, włosów i paznokci

Zbilansowane menu seniora

Menu na wsparcie oczu

Wielkanoc w wersji light

Grzyby w roli głównej