Ogólnopolski Dzień Aptekarza3 października 2017

shutterstock_366144989a

Naczelna Rada Aptekarska zaprasza na Ogólnopolski Dzień Aptekarza, który odbędzie się w środę 11 października br. o godz. 12.00 w stołecznym Teatrze CAPITOL przy ul. Marszałkowskiej 115.

źródło: Nia.org.pl

Uroczystości poprzedzi Msza Św. o godz. 10.00 w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie. O godzinie 12.00 w Teatrze CAPITOL mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, otworzy oficjalną część uroczystości. Wezmą w niej udział przedstawiciele Samorządu Aptekarskiego oraz resortu zdrowia.

Swoją obecność zapowiedzieli również goście z zagranicy, m.in. Sekretarz Generalny Pharmaceutical Group of the European Union (PGEU) oraz przedstawiciele National Health Service, którzy w trakcie krótkiego wystąpienia przybliżą charakterystykę rynku farmaceutycznego oraz systemu ochrony zdrowia w Wielkiej Brytanii. W programie przewidziano również wystąpienie dr hab. farm. Agnieszki Biernat z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, która opowie o roli farmaceuty szpitalnego w opiece farmaceutycznej pacjenta hospitalizowanego.

Na godzinę 14.30 zaplanowano przemówienia okolicznościowe oraz wręczenie odznaczeń państwowych i samorządowych. Uroczystości uświetni spektakl w wykonaniu aktorów Teatru CAPITOL.

Sponsorem tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza jest Polpharma. Patronat medialny nad świętem sprawuje magazyn „Farmacja Praktyczna” oraz portal Managerfarmacji.pl.

Szczegółowy program uroczystości znajdą Państwo TUTAJ.

Prześlij dalej