Kodeina. Uwaga na uczniów!23 maja 2013

-kodeina-uwaga-na-uczniow

Opolscy lekarze biją na alarm: młode osoby coraz częściej kupują leki zawierające kodeinę, wykorzystując ich działanie euforyzujące

 

Mieczysława Kwolek-Pawełczak ze Stowarzyszenia na rzecz Ludzi Uzależnionych „To człowiek” w Opolu przestrzega: „Kodeina wywołuje spustoszenie w organizmie. Z czasem coraz mocniej uzależnia”.

 

Kodeina zażywana w dużych ilościach wprawia w euforię, powoduje złudzenie, że świat jest piękny. Niestety, dziecko często staje się nadmiernie pobudzone, roztrzęsione, ma nienaturalnie rozszerzone źrenice, a gdy zażywa ten lek w coraz większych dawkach, popada w bezsenność. Dochodzi u niego do zaburzeń przemiany materii, zaparć, utraty apetytu. Mogą wystąpić zaburzenia rytmu serca. Dlatego tak ważna jest edukacja rodziców, aby mogli zauważyć u dziecka symptomy uzależnienia.

 

źródło: Nowa Trybuna Opolska

Prześlij dalej